Nowa integracja - Gabos Software i IC Pen

Za sprawą nawiązanej współpracy z IC Solutions klienci wykorzystujący oprogramowanie Gabos Software będą mogli ograniczyć ilość tworzonej dokumentacji w formie papierowej. Przeprowadzona integracja z systemem IC Pen pozwala wszystkim naszym klientom na redukcję wytwarzanej dokumentacji medycznej w postaci papierowej poprzez wprowadzenie łatwych w użyciu urządzeń. 
 
System IC Pen wykorzystuje tablety, ekrany piórkowe oraz długopisy cyfrowe do automatycznej digitalizacji dokumentacji, która wymaga pisemnej zgody pacjenta. Opracowane rozwiązanie dzięki integracji z Gabos Software umożliwia zastąpienie papierowych formularzy, zgód i kwestionariuszy dokumentami cyfrowymi. Ich wypełnienie jest proste i może się odbyć na ekranach wspominanych już urządzeń. Takie rozwiązanie pozwala w sposób automatyczny zweryfikować, czy pacjent wypełnił wszystkie obowiązkowe pola oraz złożył swój podpis w każdym wskazanym miejscu, dzięki czemu dokumentacja jest kompletna i szybko przypisywana do rekordu pacjenta bez konieczności jej skanowania i ręcznego wprowadzania do systemu. 
 

Największą zaletą systemu IC Pen jest jego modułowy sposób działania, który umożliwia w ramach jednej placówki medycznej jednoczesne wykorzystywanie różnych typów urządzeń. Jest to szczególnie istotne w sytuacji, gdy pacjenci wypełniają i podpisują dokumentację medyczną w różnych miejscach (urządzenie musi być mobilne). 
Zdarzają się również sytuację, w których to urządzenie nie ma zapewnionego stałego źródła zasilania i dostępu do sieci WiFi/LTE. Wówczas idealnym rozwiązaniem są długopisy cyfrowe mogące pracować niezależnie od warunków i miejsca. Dodatkową zaletą tych urządzeń jest ich prosta obsługa, która jest niemalże taka sama, jak w przypadku zwykłego długopisu (długopis pisze po kartce papieru z mikrodrukiem i automatycznie zapisuje w wewnętrznej pamięci wypełniony oraz podpisany dokument). 

 

Dzięki nawiązanej współpracy między Gabos Software i IC Solutions placówki medyczne będą mogły usprawnić proces tworzenia, przekazywania oraz wprowadzania dokumentacji do systemu HIS. Co ważne automatyczna digitalizacja dokumentacji przy wsparciu systemu IC Pen pozwoli również na redukcję kosztów związanych z wytwarzaniem, przetwarzaniem oraz archiwizowaniem, tradycyjnej, papierowej dokumentacji medycznej.